Beskrivning
Xbb Powerunit(relä) är trådlös. vilket betyder att tiden för långa signalkablar och strömmatningar är förbi! Ni kan sätta relät mycket nära lamporna som ska monteras och på så sätt slippa spänningsfall i långa kablage.
Dongeln kopplas enkelt in i OBD- uttaget på er bil. Därefter så kan du synka ihop den med 1 eller flera trådlösa relän. XBB har tagit fram flera recept till olika bilar. Det är viktigt att ni kollar om er bil är kompatibel via listningen som vi länkar här i artikeln.
Inne i appen berättar du för relät vad den ska göra. ska den tändas tillsammans med helljus? Finns det positionsljus som ska vara tänt när Extraljusen/rampen är avstängd? Mm.
Går även att programmera backljus på flertalet bilar, så att det tänds när ni lägger i backen.
Leveransinnehåll
1st Powerunit Relä
1st Dongel
1års Garanti
Produkten är under utveckling och XBB jobbar hela tiden med att ta fram nya recept till fler bilar, så listan kommer uppdateras löpande.